Yaşam

İzmirim Kart Bakiyesi Sorgulama 2022

5/5 - (1 vote)

İzmirim Kart Bakiyesi Sorgulama 2022

İzmirim kart bakiyesi sorgulama 2022, en çok araştırılan ve merak edilen konuların başında geliyor. Pek çok İzmirli, İzmirim kart bakiyesinin nasıl sorgulanacağını henüz bilmiyor. Online İzmirim kart bakiye sorgulama için yapılması gereken işlemler oldukça basit. Sizlerde hızlı bir şekilde İzmirim kart bakiyenizi sorgulayabilir ve bakiye yetersizliğinden dolayı seyahatinizden önce herhangi bir mağduriyetin de önüne geçmiş olabilirsiniz.

İzmirim Kart Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen bu kart, başta toplu taşıma araçları olmak üzere İzmir’in pek çok noktasında geçerlidir. Ödeme kartı olan İzmirim kart ile metro, vapurlara ve şehirdeki tüm otobüslere binmenizi sağlar. İzmirim karta yüklediğiniz bakiye kadar yolculuk yapabilirsiniz. Bakiyeniz azaldığı zaman tekrar bakiye yükleyerek seyahatlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İzmirim kart bakiyesi sorgulama 2022 işlemini de online bir şekilde yapabilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiyesi Sorgulama 2022

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim kart bakiyesi sorgulama 2022 işlemi yapabilmek için izleyeceğiniz tek bir yol var. Bakiyenizi öğrenmek için https://www.izmirimkart.com.tr/tr/BakiyeSorgulama/109 adresini ziyaret etmelisiniz. Bu link sayesinde İzmirim kartınızda ne kadar bakiye olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bakiye sorgulama İzmirim kart işlemini yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda kalan bakiyenize ulaşabilirsiniz. Herhangi bir toplu taşıma aracını kullanmadan önce verilen linke tıklayarak mevcut bakiyenizi kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu Kampanyaya Baktınız mı?  A101 Bayramda Açık mı, Kaçta Kapanıyor 2022?

İzmirim Kart Bakiye Aktarma Nasıl Yapılır?

Eski Kentkartta yer alan bakiyelerinizi yeni İzmirim kartınıza aktarabilirsiniz. Eski tip kartlardan kalan bakiyenizi yeni kartınıza aktarmak için aktarım merkezlerine gitmeniz yeterlidir. İzmirim kart bakiye aktarma işleminde en fazla 300 TL aktarılır. İzmirim kart bakiye aktarımı yapabileceğiniz merkezler şu şekildedir:

  • Şirinyer pazaryeri girişi
  • Konak katlı otopark altı bakiye aktarım bürosu
  • Halkapınar aktarma merkezi
  • Konak bahribaba otobüs peronları
  • Bostanlı, Konak, Karşıyaka, Alsancak vapur iskeleleri

Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

Bakiye sorgulama işleminin nasıl yapılacağını yukarıda gösterdik. İzmirimkart.com.tr adresine giderek İzmirim kart bakiye yükleme online bir şekilde yapabilirsiniz. Kent kart bakiye yükleme İzmir konusunda da izlenecek yol aynıdır. Tıpkı İzmirim kart bakiye sorgulama da olduğu gibi Kent kart bakiye sorgulama işlemi de aynıdır.

İzmirim Kart Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Herhangi bir sebepten dolayı İzmirim kartınız hasar gördüyse ya da kırıldıysa yapılacak işlemler oldukça basittir. Kartınızın hasar görmesi durumunda aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  • Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne giderek kart başvurusunda bulunmanız gerek. Kart sahibi kimse şahsen başvurması gerekli.
  • Kayıp, çalıntı ya da hasar almış kartlar için öğrenci kartı ve öğretmen kartı için 20 TL talep edilecektir.
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf

İzmirim Kart Nerede Doldurulur?

İzmirim kartınıza bakiye yükleme yapabilmek için Karşıyaka ve Konak İskeleleri, Bornova, Halkapınar, Fahrettin Altay, Konak istasyon gişelerinden ve havalimanı istasyonlarından mesai saatleri içerisinde nakit ödeme yaparak bakiye yükleyebilirsiniz. Aynı otomatlarda İzmirim kart bakiyesi sorgulama 2022 işlemini de yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu