Yaşam

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

5/5 - (1 vote)

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

İzmirim kart bakiye yükleme yapabilmek için herhangi bir yükleme noktasına gitmeden doğrudan internet üzerinden kolay bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. İzmirim kartınıza bakiye yüklemek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

İzmirim kart bakiye yükleme işleminden sonra 1 saat beklemelisiniz. 1 saat geçtikten sonra yatırdığınız tutar kartınıza yansıyacaktır.

İzmirim Karta En Az ve En Fazla Ne Kadar Yatırılır?

İzmirim kartınıza en az 1 en fazla 100 TL yükleme yapabilirsiniz. Bu tutarların altında ya da üstünde yapacağınız ödemeler geçersiz sayılacaktır. Daha fazla bakiye yüklemek için her seferinde 100 TL yükleme yaparak birkaç yükleme ile kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme 2022

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Online

İzmirim kart bakiye yükleme işlemi yapabilmek için iki farklı yoldan dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunlardan ilki, metro ve istasyonlarda yer alan otomatlar aracılığıyla İzmirim kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. İkinci olarak izmirimkart.com.tr adresine giderek online bir şekilde İzmirim kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Kent kartta aynı isimle kullanıldığı için İzmir kent kart bakiye yükleme işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır.

Bu Kampanyaya Baktınız mı?  Martı Nasıl Şarj Oluyor? Martı Şarjı Biterse Ne Olur?

Eshot Kartına Nasıl Para Yüklenir?

ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından sunulan bu hizmet ile online bir şekilde Eshot kartınıza para yükleyebilirsiniz. İlk olarak izmirimkart.com.tr adresine girdikten sonra kullanıcı girişi yapmalısınız. Daha sonra hesabınızdan İzmirim Kart > TL Yükleme adımını takip ederek Eshot kartınıza online olarak kolay bir şekilde para yükleyebilirsiniz. İzmirim kart bakiye yükleme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Sorunu

İzmirim karta bakiye yüklerken bazen belli problemlerle vatandaşlar karşı karşıya kalabiliyor. İzmirim karta bakiye yüklediğiniz halde bakiyeniz 0 TL olarak gözükebilir. Bu durumda kartınızı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. 0 TL yazmasına rağmen eğer kartınıza bakiye yüklediyseniz kartınızdan çekim yapılacaktır. Kartınızı okuttuğunuzda ücret alındıktan sonra güncel bakiyeniz yansıyacaktır. Buna İzmirim kart bekleyen yükleme denilmektedir.

İzmirim kart bakiye yükleme işlemini yapar yapmaz toplu taşıma araçlarını kullanmak istediğinizde bu problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden toplu taşıma araçlarını kullanmadan 1 saat öncesinden bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz.

Bekleyen Bakiye Ne Demek?

İzmirim kartınıza her ayın ilk günü bakiyeniz yüklenir. Bakiye yükleme işlemi gerçekleştikten sonra satış işlemi de aktif hale getirilir. Kartınıza yüklenmemiş bakiyelere de bekleyen bakiye denir.

İzmirim Kart Validatör Nedir?

İzmirim kart bakiye yükleme online bir şekilde yaptıktan sonra bakiyenizin kartta görünebilmesi için bir validatöre okutulması gerekmektedir. Kartınızı validatöre okuttuktan sonra yatırmış olduğunuz tutar kartınızda görünecektir. Eğer online bir şekilde ödeme yaptıktan sonra kartınızı validatöre okutmazsanız, yatırdığınız tutar kartınızda görünmeyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu